Elkezdődött szőlőbirtokunk története. Családunk úgy döntött, hogy birtokot alapít Tokaj-Hegyalján: dr. Béres József és felesége, Béres Klára 90 hektáros földterületet vásárolt Erdőbénye határában, melyből 10 hektár volt a termőterület. A mai sikerekig nagy utat kellett bejárnunk.
Megkezdődtek a szőlőtelepítések. A Béres Szőlőbirtok ezzel egyike lett a legjelentősebb magyar magántulajdonban lévő, Tokaj-hegyaljai szőlőbirtokoknak.
A termőterület 2005-ig 45 hektárra bővült, a szőlő mellett 0,5 hektár besztercei szilvát is telepítettünk.
Az első szüret éve a Béres Szőlőbirtokon. Az indulás nagyszerű volt. Az első évjáratból származó Béres Lőcse Furmint jelentős hazai és nemzetközi sikereket ért el, 11 díjat nyert el. A Budapesti Nemzetközi Bor- és Pezsgőfesztiválon a fesztivál Fehér Borának választották, a The International Wine&Spirit Competition versenyen Best in Class minősítést ért el, a Les Citadelles du Vin megmérettetésen Trophée Prestige címet kapott. Ez a száraz bor egyúttal meg is erősítette a vállalkozásunk küldetését: a legjobból a legjobban a legjobbat.
Béres Klára is alapító tagja lett az év végén létrejött Tokaji Borbarátnők Társaságának. A régió iránt elkötelezett hölgyekből álló egyesület elsődleges célja a tokaji borok népszerűsítése, és Tokaj-Hegyalja egyedülálló értékeinek megismertetése a világban.
A szőlőtelepítéssel párhuzamosan zajlott az épített környezet megteremtése is, mely otthont ad a munkavégzésnek, a minőségi és modern borkészítésnek és a vendégfogadásnak.
2006-ban Anthony Gall tervei alapján elkészült a 3000 m2-es birtokközpont, mely formakincsében és részleteit tekintve is egyedi. Egyszerre jelenik meg bennük az adott helyhez, a hagyományokhoz való kötődés és a jelenkori minőségi építészet.
A birtokközpont avatására májusban került sor, az ünnepi rendezvényt megtisztelte személyes jelenlétével Mádl Ferenc köztársasági elnök és Lőcse város polgármestere is.
Ez az év örömteli elismeréseket, sikereket hozott fiatal borászatunk számára: a birtokközpont tervezéséért Anthony Gall és munkatársai Pro Architectura Díjat kaptak. Az épület Építőipari Nívódíjat nyert el ipari és kereskedelmi létesítmény kategóriában.
A Béres Szőlőbirtokot az „Év borászatának” választotta a Borigo című szaklap.
Forgalomba kerültek a birtok első házasított borai: a Naparany és a Magita Cuvée.
Nevezetes Lőcse-dűlőnket a 16. században Lőcse szabad királyi város birtokolta, ezért fontosnak tartottuk a történelmi kapcsolat felelevenítését. A birtokalapítók személyesen viszonozták a lőcsei polgármester 2006-os látogatását, melynek során a város polgármesterének, Miroslav Vilkovský-nak átadták azt a díszes, családi címeres, faragott hordót, amely Lőcse város és szőlőbirtokunk történelmi összetartozását szimbolizálja.
Forgalomba került az első Holdezüst Cuvée.
Vitis Tokajensis néven megjelentek az 5 és 6 puttonyos aszú boraink. Az elnevezés az Erdőbényén talált, miocénkori ősszőlő lenyomatának, a Vitis Tokaiensisnek állított emléket.
Erdő Péter bíboros a pápai audiencia alkalmával borászatunk legnemesebb aszú boraiból adott át ajándékot XVI. Benedek pápának.
Értékeink megtartása és ápolása kiemelkedően fontos számunkra. Ennek jegyében óvtuk meg a területünkön fellelhető régi építménymaradványokat és pincéket. Ilyen a Lőcse-dűlő telepítésekor feltárt kétágú lyukpince, valamint a liktor verem, és az Omlás-dűlőben álló épületmaradvány. Ez utóbbit szakrális hellyé alakítottuk, a felújítás után a Napbaöltözött Asszony kápolnája néven lett felszentelve.
A 2007-es Béres Lőcse Furmint Robert Parker nemzetközi borszakíró weboldalán Neil Martin borszakértő tesztjében a legmagasabb pontszámot (93) kapta az értékelt száraz fehérborok között. A Lőcse Furmintot már ekkor a Béres Szőlőbirtok egyik zászlóshajójaként tartották számon.
Első alkalommal szervezték meg a Bor, mámor, Bénye fesztivált az erdőbényei borászok, amelyhez szőlőbirtokunk is csatlakozott. A háromnapos rendezvény idején a borászok megnyitják kertjeiket, pincéiket, és a borkostolások mellett számos kulturális és gasztronómiai programmal várják a látogatókat. Az évek során a rendezvény a Tokaji borvidék népszerű fesztiválja lett.
Ez az év főként az értékesítési csatornák bővítéséről szólt. Hangsúlyosabbá vált az export-piaci értékesítés is.
Új arculattal, egy letisztult, fiatalos megjelenésű címkecsalád került bevezetésre.
Számos borsikerrel is büszkélkedhettünk: a 2007-es 6 puttonyos aszúnk a Decanter World Wine Awards aranyérmese lett, a 2008-as Omlás Furmint a VinAgora Nemzetközi Borversenyen kapott aranyérmet.
A furmint szőlő első írásos említésének 400. évfordulója alkalmából 400 palack exkluzív furmint bort készítettünk, mely a Furmint 400 nevet kapta.
Piacra került az első Béres pezsgő, Pezsegő néven és bevezettük az alkoholmentes Béres Mustot.
Elindult a borászat Facebook-oldala, Béres Szőlőbirtok néven.
A Tokaj Reneszánsz Tokaji Nagy Borok Egyesülete Regéczy-Béres Melindát választotta elnökének.
Ebben az évben ünnepeltük meg a borászat alapításának 10. évfordulóját.
Meghívást kaptunk a pekingi Magyar Nagykövetség által szervezett borbemutató rendezvényekre, ahol borainkat megismertethettük a helyi borkereskedőkkel és borszakírókkal.
A Béres Szőlőbirtok alapító tagja lett az újra megalapított Tokaji Borlovagrendnek.
Erdőbénye is egyik állomása volt az első alkalommal megrendezett Szent Orbán zarándoklatnak. Megvalósításában a Tokaji Borbarátnők Társaságán keresztül Béres Klára aktív szerepet vállalt. A zarándoklat során a szőlő és a bor védőszentjének ereklyéje számos hegyaljai településre jutott el.
Regéczy-Béres Melinda tagja lett a Tokaji Borvidék Hegyközségi Tanácsának.
Az év során jelentős borsikerek születtek:
A 2008-as 6 puttonyos Béres Aszú a Decanter World Wine Awards borversenyen Regional Trophy díjat kapott.
A 2013-as Késői Sárgamuskotály a XIII. Országos Syngenta Borverseny legrangosabb díját, a Quadris-díjat nyerte el.
A borászat részt vett a Sárospatakon megrendezett Nagy Tokaji Borárverésen. A borkedvelők két tétel gönci hordónyi (2x136 liter) 2013-as évjáratú, késői szüretelésű sárgamuskotályra licitálhattak.
A Béres Szőlőbirtok lett Magyarország Legszebb Szőlőbirtoka. A címet a Bor és Piac magazin adta át.
A borászat elnyerte a Hamvas fürt borművészeti díjat, mely a borkedvelő közönség nagyrabecsülését fejezi ki azon borászok, borászatok iránt, akik művészi szintre emelik a borkészítést.
Új arculattal jelentek meg a Béres borok. Valamennyi borunk egységes, jól azonosítható, a borászatunkra jellemző „Béresre” utaló megjelenést kapott.
Aranyérmet nyert a 2008-as 5 puttonyos Béres Tokaji Aszú a Decanter World Wine Awards (DWWA) versenyen.
Az International Wine Challenge-en a 2010-es 5 puttonyos Béres Tokaji Aszú aranyérmes lett, valamint a Hungarian Sweet Trophy és az International Trophy Winner címet is megszerezte.
A 2011-es 5 puttonyos Béres Tokaji Aszú elnyerte a Syngenta borverseny legrangosabb díját, a Quadris-díjat.
1,8 hektár területen birsalmát telepítettünk. Terméséből a birtok egy újabb prémium kategóriás pálinkája készül.
15 éves lett a birtok.
Március 15-e alkalmából dr. Béres József és Béres Klára Erdőbénye minden családja részére nemzeti színű zászlót adományozott.
A Széchenyi 2020 program keretében a borászatban új palackozó gépsor került beállításra.
A 2015-ös Naparany borunk elnyerte az Országház Bora címet.
Regéczy Dávid, a szőlőbirtok kereskedelmi igazgatója tagja lett a Tokaji Borvidék Hegyközségi Tanácsának.
Felavatásra került A szőlőművelő ember és a természet elnevezésű tanösvény, melyet bejárva a kirándulók a gyönyörű fekvésű Lőcse-dűlővel és természeti kincseivel ismerkedhetnek meg.
Nagy sajnálatunkra a birtok emblematikus, öreg diófája kiszáradt. Helyére új diófa csemetét ültettünk.
Bevezetésre került a Holdezüst Habzóbor és a Béres Brut Nature Pezsgő.
A 2013-as 6 puttonyos Béres Tokaji Aszú a Decanter World Wine Awards versenyen 97 pontot szerzett, ezzel elnyerte a legjobbaknak járó Platina Érmet.
A 2011-es 5 puttonyos és a 2008-as 6 puttonyos Béres Tokaji Aszú borokat beválasztották a „Made in Hungary” Top Gasztronómiai Társulás kampányába. Ennek célja a legjobb magyarországi éttermek közreműködésével a kacsamájból készített ételek és a tokaji aszúborok népszerűsítése.
Kiskereskedelmi forgalomba kerültek a saját alapanyagból készített prémium pálinkáink: az erdőbényei Béres Birs-, Sárgamuskotály Szőlő-, Szilva- és Aszútörköly Pálinka.
A Lőcse-dűlő alsó tábláin megkezdtük a közel 40 éves szőlőültetvény újratelepítését.
A 2016-os 6 puttonyos Béres Tokaji Aszút az Országház Borának választották.
A 2018-ban kiszáradt, emblematikus diófából Égerházy László erdőbényei faszobrász négy monumentális kompozíciót faragott. Az öreg diófa tovább él, kifejezi a család hitvallását, küldetését, és Erdőbénye történelmét is megjeleníti. A szobrok egyike a híres erdőbényei Magita-legendát mutatja be.
Folytatódott a Lőcse-dűlőben a régi szőlőültetvény megújítása.
A 2017-es Lőcse Furmint az Országház Bora lett.
A Béres Szőlőbirtok fennállásának 20. évfordulóját ünnepeltük.
A borászat arculatát megújítottuk, a Béres Szőlőbirtok régi logóját új embléma váltotta fel. A Béres borok címkéjén megjelenő csepp motívum fontos része lett az új arculatnak. Az új logóban megjelenő ívek a dűlőket szimbolizálják, és a csepp formában „megszületik” a bor.
Új honlap készült, és egyúttal birtokunk webáruháza is megújult.
Befejeződött a Lőcse-dűlő megújítása.
A Bor-Vidék Tokaj-Hegyalja Társaság Egyesület őszi taggyűlésén Regéczy-Béres Melindát választotta elnökének.
Ez az év is sok szép sikert hozott számunkra. Tovább növeltük értékesítésünket a HoReCa csatornában, boraink megtalálhatóak Michelin-csillagos és Michelin-ajánlott helyeken. Boraink összesen 18 hazai és nemzetközi díjat nyertek ebben az évben.
A Budapest Airport borversenyén a 2017-es évjáratú Lőcse Furmint nyerte el a prémium fehér kategória legmagasabb, Champion-díját.
2016-os 6 puttonyos aszúnk a Decanter World Wine Awards-on arany minősítést kapott és a Magyar Tudományos Akadémia borversenyén is aranyérmes lett.