Rendkívül gazdag, egyedi édesbor. Aszúszemeket idéző illatában és ízvilágában mazsola, szárított füge és datolya, aszalt sárgabarack, méz is megjelennek. Igazi tokaji desszertbor, de az élénk savérzetnek köszönhetően vibráló, élénk beütéssel. Desszertek mellé vagy desszertként is ajánljuk.
Október végén szedett aszúsodott, töppedt szőlőből készült késői szüretelésű bor, mely négy tokaji szőlőfajta (hárslevelű, furmint, sárgamuskotály, kövérszőlő) házasításának eredménye. A leszüretelt szőlőt részben egészfürtösen, részben bogyózva préseltük. 24 órás ülepítés során a tisztított mustot irányítottan erjesztettük, majd a rövid fahordós érlelést követően került sor az alapborok házasítására. A cél egy harmonikus desszertbor megalkotása volt, mely a botritiszes jegyek mellett a késői szüret töppedt, gyümölcsös karakterét is magában hordozza.
A tél az átlagosnál sokkal enyhébb és szárazabb volt. A tavaszi időszak meghozta a várt esőt. A hőmérséklet az évszaknak megfelelően alakult, de május végére már extrém melegre fordult. A nyári hónapok hőmérséklete a várakozásaink szerint alakult, ezt csak alkalmanként szakította meg az özönvízszerű zivatarok megjelenése, mely komoly eróziós károkat okozott. A szüret szeptember 4-én kezdődött. A szüreti időjárás rendkívül kedvezően alakult, ezért a kíváló pezsgő alapborokon túl kiemelkedően szép aszúborok is születtek ebben az évben.
A MAGITA LEGENDA.
Tokaj-Hegyalja szépséges és okos leányának palackba zárt legendája.
Tokaj-Hegyalja Magyarország világszerte ismert és elismert borvidéke, több mint hatezer hektárnyi területén minden feltétel adott ahhoz, hogy csúcsminőségű borok készüljenek. A borvidékre érkezőket a természet ritka szépségei, vendégszerető emberei és kiváló borai várják egész évben.
Erdőbénye egyike Tokaj-Hegyalja legrégebbi településeinek, a kádárok és fafaragók hagyományainak egyik legjelesebb őrzője. Talán nem annyira ismert még a szépséges Magita legendája, amely szintén Erdőbényéhez kötődik.
Az elbeszélések szerint a török uralom idején jól ismert menedékhely volt egy erdőbényei földesúr csinos lányának, Magitának a háza. A lány életét kockáztatva bújtatta a magyarokat. Két török nagyvezér, Don és Onok, beleszeretett a szépséges Magitába, a lány ezt kihasználva, egy csellel pincébe zárta őket. A feldühödött török csapatok felégették a falut, elkergették a magyarokat, Magitát pedig élve eltemették. A lány szépsége azonban más törököt is rabul ejtett. Az öreg Suta török vezér furfangos módon egy pince fölé ásta Magita sírját, így a lány könnyen lejutott a pincébe, vagyis megmenekült. Időközben nagy haraggal visszatért a két török vezér, akik a kiszabadult lány nyomába eredtek. Magita a menekülés során belefulladt a falu határában található tóba, ahová azonban az őt üldöző két török nagyvezér is odaveszett. A szomorú hír hallatán az elkeseredett törökök örökre elhagyták Erdőbényét, így szabadult meg a falu az idegen uralom alól.
A lány hőstettének és halálának emlékét a Magita-tó őrzi, és legendás alakjának emlékére készítette el a Béres Szőlőbirtok és Pincészet a Béres Magita Cuvée-jét is. Ez az izgalmas bor olyan, mint amilyen egykor névadója lehetett – szép és dinamikus.