Illata a szőlőfajtára jellemző vidám, szőlő- és bodzavirágos jegyek mellett kajszit és körtét juttat az eszünkbe. Az illat üdeségének megfelelő a korty is. A könnyed test egyensúlyban van a bor alkoholtartalmával, lendületéről pedig az élénk savak gondoskodnak. Ez utóbbiak csalogatják elő azokat a citrusos és zöldalmás zamatokat is, amelyek az illat aromáit szépen kiegészítik. Egy igazán frissítő bor.
Folyamatosan értékelve a próbaszüreti eredményeket, augusztus utolsó hetében szüreteltük le a Sárgamuskotály szőlőt, hogy elkerüljük az extrém magas mustfokot, és megőrizzük a savakat, mely elengedhetetlen egy elegáns, friss fehérbor esetében. A betakarítást a hajnali órákban kezdtük, hogy a szőlőt minél jobban óvjuk a felmelegedéstől. A lebogyózott szőlőt, rövid ideig héjon áztattuk, hogy felszabadítsuk a héjban rejlő aroma anyagokat, amik a bor muskotályos karakterét adják. A mustot reduktívan, alacsony hőmérsékleten, irányítottan erjesztettük, így tudtuk megőrizni a bor frissességét és gyümölcsösségét.
Az enyhe telet követően az idei március az elmúlt 33 év legmelegebbje volt, tavasszal a szőlő fejlődése a szokásosnál három héttel előrébb tartott. Bár a tavasz kezdetén az átlagosnál szárazabb időjárás uralkodott, a talajok víz tartaléka még elegendő volt a vegetáció indulásához. Májusban már igazi nyár eleji hőség köszöntött be, több alkalommal is 25 °C fölé emelkedett a hőmérséklet. A nyár folyamán kevés csapadék hullott, a meleg időjárás miatt a 2018-as évhez hasonlóan, korán már augusztus 22-én megkezdtük a szüretet. Igazán szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert az időjárás kegyes volt hozzánk, a szüret első felében szedett szőlőből kiváló, gyümölcsös, reduktív borokat tudtunk készíteni, ezt követően szeptember közepén jelentős csapadék érkezett, ami kedvezett a Botrytis kialakulásának, így lehetőségünk nyílt aszúsodott szőlőszemeket is szüretelni, amit a Magita cuvée és Aszú boraink elkészítéséhez használtunk fel.